Copy
Je krijgt deze email omdat je op de Haagse Borstvoedingsgroep email lijst ingeschreven bent
 

Haagse Borstvoedingsgroep Bijeenkomst Mei 2015

Omdat we denken dat het onderwerp zeer interessant is, vermelden we hier de uitnodiging voor de lezing "Vernieuwend Onderwijs: wie vertrouwen we onze kinderen toe" met Anna Lamb.
Die is op 19 mei,
op de democratische school "de Vrije Ruimte", 
om 20:00. Voor meer informatie en aanmelden
click
hier.

 
Beste <<voornaam>>,  
Als je net aangemeld voor onze nieuwsbrief bent: wees welkom! 
Deze nieuwsbrief geeft ons en jou geweldige automatische! mogelijkheden, onder andere: wil je onze nieuwsbrief niet meer ontvangen, kan je je eenvoudig en automatisch afmelden (link) . De "afmelden" link zal ook te allen tijde onder in de mail te vinden zijn.
Voor communicatie tussen moeders buiten de bijeenkomsten hebben we nu een Haagse Borstvoedingsgroep Facebook groep. Kom je je aanmelden?
In deze nieuwsbrief: 
  • Uitgebreide informatie over onze eerst volgende bijeenkomst;
  • Een lijst met de volgende bijeenkomsten;
  • Belangrijke mededelingen;
  • Meer informatie over de Haagse Borstvoedingsgroep en aanverwante activiteiten.

Woensdag 20 Mei 2015 tussen 9.30 en 12.00 wordt er weer een borstvoedingsbijeenkomst gehouden.

De bijeenkomst wordt geleid door door Alexandra Knijnenburg, lactatiekundige, eigenaar van Borstvoeding Centrum Vita Nova, samen met Lida van Ruijven, schrijfster van het boek 'Ouderschap vanuit je hart'. Ze zijn ook allebei moeder van een groot gezin en grootmoeder.
Janneke van Dijk zal incidenteel invallen, ze heeft een drukke baan als verpleegkundige op een antroposofisch consultatie bureau.
De bijeenkomst zal deze keer gehouden worden in Amandelstraat 28 (schoenen uit).
Kijk ook op de website bij activiteiten voor een kaart.
Iedereen is welkom, je kunt ook je partner eens meenemen, of een vriendin. Ook oudere kinderen kunnen uiteraard gewoon meekomen. Graag verwelkomen we jullie deze ochtend.
Als er een of meer zwangeren komen, dan beginnen we altijd om 09:30 uur met: hoe te starten met borstvoeding; hoe kun je goed aanleggen; hoe kun je je melkproductie opbouwen; hoe kun je liggend en zittend voeden. Heb je ingetrokken of vlakke, of gevoelige tepels, dan wordt dat in een persoonlijk gesprekje behandeld. Je kunt leren aanleggen met de pop (vanaf +/-12:00 uur zitten we dan in een hoekje van de kamer).

De onderwerpen van deze bijeenkomst zijn:
  • Afkolven met de hand; de oudste kunst van de wereld en goed om achter de hand te hebben, bijvoorbeeld als je op vakantie gaat; Kun je het niet, dan kunnen we samen oefenen;
  • Wat doet prolactine en oxyitocine in een nieuwe moeder; Hoe kan je deze hormonen goed inprenten in je lichaam? Hoe kun je het gebruiken bij afkolven? Deze hormonen worden ook aangemaakt tijdens het vrijen, is dat handig? Plus alles over vaders en prolactine
  • Sandra vertelt iets over "biological nurturing" en waarom je een baby bed NIET hoeft te gebruiken;
Uiteraard kunnen ook jullie vragen een plekje tijdens deze ochtend krijgen. 
Noteer verder alvast in je agenda de volgende bijeenkomsten:
woensdag 10 juni 2015: Viviënstraat 54
woensdag 1 juli 2015: Obrechtstraat 168
vrijdag 4 september 2015: BV Picknick Westbroekpark
woensdag 9 september 2015: zorgvlietstraat 182
woensdag 14 oktober 2015: van Alkemadelaan 313 (schoenen uit)
woensdag 11 november 2015: Ivoorhorst 155 (wijkcentrum)
woensdag 9 december: adres volgt

Algemene mededelingen: mogelijk maar niet noodzakelijk, je kunt je opgeven bij Lida van Ruijven 070-3520828. Kosten 2,50 euro pp.
Ben je er voor de eerste keer, dan kun je een nieuwe moederspakket kopen voor 3.50 euro. Hierin zijn veel interessante feiten en artikelen over draagdoek, slapen, borstvoeding, bevallen, enz.

Draagdoeken zijn TIJDENS de bijeenkomst verkrijgbaar voor 7 euro.
 Tevens is er altijd wel iemand die het dragen van de draagdoek op verschillende manieren kan demonstreren.
Mededelingen:

Let op: op dinsdag avond 19 mei wordt voor de lezing "Vernieuwend Onderwijs; wie vertrouwen we onze kinderen toe" gehouden (hebben we ook boven aan in de nieuwsbrief gemeld). 
Ouders Natuurlijk Beurs - op zaterdag 6 juni; kijk voor meer informatie en eventueel kaartjes aanschaffen op www.oudersnatuurlijk.nl
Borstvoeding Picknick - vrijdag 4 september in het Westbroekpark, in de speeltuin naast de rozentuin.
Het Kiind Festival op zaterdag 19 september in Amersfoort - kiind.nl/festival
Voor het voeden in het openbaar kijk op een leuke website: melkpunt. Ook een moeder van onze groep is daarbij betrokken. Lees het verhaal van Hilde. 
We zijn er trots op: Volg het maandelijkse blog van onze enige echte Lida op Ouderschap vanuit je Hart website. (link)
We zijn er trots op: er is een 2e druk boek "Ouderschap vanuit je hart" !!
Door veel interesse heeft uitgeverij Akasha besloten het boek te herdrukken. Goed om te weten: er zijn een 30-tal kleine aanvullingen in geschreven. De aanschafprijs blijft 22,50 euro. 
Tevens wordt het boek in het Duits vertaald.
De ouder en kind speelgroep:

Iedereen wordt uitgenodigd om naar deze speelgroep te komen, elke donderdag van 10 tot 12 uur. 
Adres: Buurtcentrum de Mallemok, Westduinweg 38 d, vlak bij de Westduinbrug. Kosten 2 euro.

Het is erg gezellig om als ouders ervaringen uit te wisselen terwijl de kinderen lekker kunnen spelen. Kinderen kunnen komen van 0 tot ongeveer 5 jaar. Er is ook een mooie buiten speelplaats. Ouders zijn welkom maar ook opa’s, oma’s of de oppas. 
Kom gerust want vanwege bezuinigingen bestaat de kans dat men vindt dat er onvoldoende moeders de ochtend bezoeken; men zou kritische eisen kunnen stellen.

Ook is Lida van Ruijven altijd aanwezig (tenzij met vakantie).
Speelgroep ouder en kind themaochtend:
Vorige keer hebben we gesproken over al de adviezen die je krijgt om je kindje te laten huilen.
Wat doet dat met je kind en met jou als moeder? Hoe onzeker wordt je kindje van de ervaring: "wie luistert naar mij?"..
Kleine baby's die niet opgepakt worden houden zich "dood" omdat ze gevaar verwachten. De natuurlijke instinctieve "dierlijke" reactie is: "ik houd me dood want dan kan een wild dier mij niet vinden". "ik heb geroepen en er kwam niemand". Het blijkt dat deze stres nooit meer ophoudt.
Ook: een moeder vertelde over haar baby die geel werd na de geboorte, de kraamverzorgster zei dat er niets aan de hand was. Ze ging toch naar de ziekenhuis, daar bleek dat haar baby aangetast was door de bilirubine en uitdroging. 
Verder spraken we over: als de moeder heel ongeduldig reageert, welke effect dat heeft bij een kind; er was ook een verhaal over een klein kindje zittend in een zwembandje; het kindje kukelde om en bleef met het hoofdje in het water. Hierna is een levens grote angst voor doodgaan ontstaan.

Op donderdag 28 mei 2015 is er weer een thema ochtend over:
  • Als je kindje niet wilt luisteren; Hoe ga je om met geduld en afleiden of met boosheid en straf?
Soms is een kindje te moe, je ziet dan dat hij/zij gaat plagen, alles afpakken, duwen en brengt onrust bij de andere kindjes. Het is dan beter om de kleine op schoot te houden, inde draagdoek te doen of anders om naar huis te gaan en de kleine te laten slapen.

Heb je suggesties, opmerkingen of aanpassingen voor de speelgroep, laat het Lida weten 070-3520828


Kosten van deze ochtend zijn 2,50.
Omdat Lida gezonde knabbel meebrengt is het 0,50 cent extra ten opzichte van thema-loos speel ochtenden.

Ook eigen onderwerpen kunnen besproken worden. Wil je deelnemen aan het gespreksgroepje dan kan dat. Wil je liever alleen met je kindje spelen, dan kun je ongestoord je gang gaan.
Belangrijk: petitie "Handen af van Homeopathie" was verlengd tot eind 2015. Teken hier.
Groene smoothies cursus & meer:
Ioana (Shining Mama) vermeldt:
- Het hoe en waarom over groene smoothies (tip: groene smoothies drinken werkt niet alleen zuiverend en hydraterend - en dat is bij voeden heel handig - maar ook heel veel energie gevend). Download Shining Mama's gratis groene smoothies eboek (Engels) en als je meer informatie wilt, meld je aan voor haar nieuwsbrief (Engels)
- Ook kan je bij Shining Mama allerlei (rauw) lekkers bestellen, bijvoorbeeld chocola, snacks, groene smoothies of taart (alles is rauw, veganistisch, geraffineerde suiker vrij, bio en yummy). Kijk eens hier.

Heb je meer informatie / inspiratie nodig? Je kan Ioana ook gerust bellen: 06-38576464

HypnoBirthing
Een van onze moeders, Louise vermeldt: Gebruik HypnoBirthing om je op de geboorte van je baby voor te bereiden en leer samen met je partner krachtige ontspannings- en ademhalingstechnieken om met vertrouwen naar een kalme en ontspannen bevalling toe te leven.
Vraag aan Louise voor meer informatie, www.deoersprong.org

Mama got Moves! 
Een van onze moeders, Kitty organiseert: Vanuit mijn eigen ervaring als danstherapeute en sinds vier maanden ook als moeder, geef ik deze gezellige les. Heb je, net als ik, behoefte om in beweging te komen, weer lekker ontspannen in je lijf te zitten ondanks het vele baby-tillen, krom-boven-de-box-hangen, wagentje-duwen en scheef-samen-slapen? Om met andere mama's in open sfeer ervaringen uit te wisselen en lekker door de ruimte te dansen met je kleintje?
Bovendien is dansen goed voor je kalk huishouding (
zegt Lida)
Kitty Veldhuis is dans- en bewegingstherapeute en ze geeft deze cursus met haar baby Aaric.
Baby's zijn welkom v.a. ongeveer 2 tot 12 maanden (tot de 'snelle kruipfase', voor moeders zelf te beoordelen). 
Voor data en meer informatie kijk op:
www.mahamotion.com

Gratis Avent handkolf nieuw! (merk Phillips) en ook Gratis een nieuwe elektrische om een borst tegelijk te kolven.
Vraag er naar bij Lida. 
Sessies 'Baarmoeder, litteken & Balans' met Jacqueline Jimmink
Het is mogelijk om telefonisch consult te reserveren voor diegene die op afstand wonen en graag willen werken aan hun Baarmoeder bewustzijn en welzijn.
Neem contact op
voor meer informatie en workshops: www.jacquelinejimmink.com

De Haagse Borstvoedingsgroep Bibliotheek:
De Haagse Borstvoedingsgroep leent ook boeken uit haar bibliotheek. De kosten zijn 0,50 cent per maand.
Enkele boeken zijn een euro per maand ("Handboek borstvoeding" en "Ouderschap vanuit je hart"). Mocht je na het lenen het boek "Ouderschap vanuit je hart" willen aanschaffen dan wordt de bibliotheek prijs verrekend. Je kunt dan ook het bedrag €22,50 (minus het al betaalde bibliotheek geld) overmaken aan IBAN NL64 INGB 0004 3315 67 ten name van  E.M. van Ruijven-Bank te Den Haag.
Ook zijn er DVD’s in de bibliotheek.
 Het teruggeven van de boeken kan op de bijeenkomsten of bezorgen bij Lida op adres: Antonie Duijckstraat 169, 2582 TJ Den Haag. Telefoonnummer: 070 3520828.
Wil je weten welke boeken in de bibliotheek zijn, we hebben een lijst op ons website. Daar staan veel boeken op maar niet alles.  Lida brengt veel boeken mee op de bijeenkomsten maar natuurlijk niet alles. Als je een bepaald boek wilt, laat het aan Lida weten.
Vanaf de volgende nieuwsbrief gaan we de brochures met interessant nieuws, behalve op de bijeenkomst verspreiden, ook  op de website van "Ouderschap vanuit je hart" melden.

Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova:
Verhuurt en verkoopt draagdoeken en draagsystemen (buik-, heup-, rugdrager). Je kunt er terecht van 10 tot 15 uur, op maandag, dinsdag, donderdag tot en met zaterdag (woensdag gesloten).
In het Borstvoedingscentrum vind je verder borstvoedingslingerie, kleding, attributen, kolven te huur en te koop, zijbedje, draagdoeken, draagsystemen, boeken, tijdschriften, lactatiekundige hulp (ook andere uren), kraamzorg, cursussen en borstvoedingscafe. Ook kun je er terecht voor bijvoorbeeld hulp bij het afkolven.

Wisten jullie dat er iedere vrijdag Borstvoedingscafé is in het Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova? Hier kun je terecht met je vragen en onzekerheden als er geen Haagse Borstvoedinggroep is of je kan Lida of Janneke telefonisch niet bereiken. Een moedergroep leidster of lactatiekundige is aanwezig om je te helpen oplossingen te zoeken. Heb je geen vragen of onzekerheden is het ook heel gezellig om met andere voedende moeders een kopje koffie of thee (eigen rekening) te drinken en te praten over
wat je bezig houdt in deze fase van jullie leven.
Nieuws! Tal Spanjer die de halve week in de winkel werkt is nu gediplomeerd draagconsulent. Gefeliciteerd Tal! Vraag gerust om een consult, mag ook bij je thuis.

Workshops:
Ga je straks weer aan het werk en wil je gaan kolven? Wat zijn je rechten, welke kolven zijn er en heb je meer van dit soort vragen..?
Doe dan mee aan de workshops:
- “Borstvoeding en Werken”

“Borstvoeding de Beste Start”. 
- "Slaap kindje slaap" - alles over het slapen van ons kleintjes: Wat zijn de verwachtingen? Wat is de realiteit en alles tussen in… super interessant voor elke mama en papa!! 
-  "Van borst tot boterham"  - alles over het introduceren van vaste voedsel bij de kleintjes, in combinatie met borst of fles voeding. Is je kindje al zover of wil je er iets meer over weten? Meld je aan.
Voor data en meer informatie kijk op de agenda 
pagina.
Baby’s zijn welkom.
Vind je borstvoeding belangrijk? Vraag naar kraamhulp bij het Haags Borstvoedingcentrum Vita Nova.
Het adres van het Borstvoedingscentrum is: Tasmanstraat 126, hoek Prins Hendrikstraat. (In de Prins Hendrikstraat vind je ook Tara verloskundigen). 
Meer informatie bij het Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova: 070 - 3863265, email en website.

BabyBonding: Praktijk voor coaching & begeleiding van ouder en baby bij huilen, slapen, hechting en trauma.
Huilt je baby veel en lukt het troosten slecht?
Is je baby erg onrustig en heeft ze last van krampjes, vooral aan het eind van de dag?
Word je baby s’ nachts nog vaak wakker of doet je baby overdag alleen maar hazenslaapjes? Duurt het tijden voor je baby slaapt? Slaapt je peuter of kleuter slecht?
Wil jij je kindje niet laten huilen?
Of heb jij een traumatische bevalling gehad en durf je niets alleen te ondernemen met je baby, heb je nachtmerries en angsten?

Dan is BabyBonding wat voor jou!
BabyBonding werkt met nieuwe methoden die lief zijn voor je baby, de band tussen jou en je kind versterken, en snel en effectief zijn. Bij de behandeling van trauma
 na bijv. een traumatische bevalling, wordt er gewerkt met EMDR.
Voor meer informatie en inschrijven ga naar de website. Je mag Yolanda ook gerust bellen op tel: 070 3260268.

Voor vragen over borstvoeding, ouderschap of allergieën kun je bellen met:
Lida van Ruijven, tel: 070 3520828
of
Janneke van Dijk, tel: 070 3451896.
Mocht je Lida of Janneke niet kunnen bereiken (bijvoorbeeld tijdens de vakantiemaanden) dan kun je contact opnemen met Vita Nova, het Haagse Borstvoedingscentrum (contact gegevens: 
070 - 3863265, email en website).
Mocht je belangstellenden voor de Haagse Borstvoedingsmail weten, en de mail willen doorsturen? Dan graag en alvast bedankt!

Met vriendelijke groeten en wellicht tot ziens op een volgende bijeenkomst,
Ioana namens LidaAlexandra en 
Janneke