Copy

Čtení na víkend

Ahoj čtenáři.

Už je to nějaký pátek, co vyšlo poslední Čtení na víkend. V tomto čase jsem mimo jiné přemýšlel nad tím, jak projekt posunout o kousek dál a docílit tak toho, aby se mi jej technicky dařilo tvořit co možná nejjednodušeji.

Podařilo se mi to (?) takto.

❶ Odkazy na zajímavé čtení v češtině i angličtině najdeš od teď a vždy zde. Nové a čerstvé přidávám téměř každý den. Zastavit se tak můžeš kdykoliv tě napadne.

❷ Původní články jsem přesunul na adresu clanky.cteninavikend.cz. Až si zase něco napíšu nebo přeložím, dám vědět.

❸ Mix užitečných tipů se bude objevovat už jen v newsletteru. Ten se tak stává stěžejní částí projektu Čtení na víkend a je dobře, že ho již odebíráš.

Tak to by bylo a teď se pojď v klidu juknout na pár zajímavých věcí.

 

Tipy pro chytré předplatitele

 • Alko. Období svařáků a punčů začalo. Pojď na to po italsku a dej si Bombardino. Jednodušší už to snad ani být nemůže.
   
 • Kuchyně. Tlakové hrnce od Tescomy mají nové čepice. A David Kinch ti poradí, jak udělat parádní omeletu. Tak zítra k snídani, jo?
   
 • Muzika. Opravdu skvělá deska Adele – 25 zastiňuje ostatní povedené kousky vydané v poslední době. Tak jim dejme šanci prodrat se na světlo: Tata Bojs vydali A/B. Kultovní Underworld remasterovali Second Toughest in the Infants. Mladičká Halsey vypustila hezkou desku Badlands. No a třeba Coldplay brzy vydají A Head Full of Dreams
   
 • Seriály. Doporučuji po všech stránkách parádní The Knick a oddechový Gotham. Oba jsou ve druhé sezoně. Minout první (obzvlášť v případě The Knick) by byla chyba!
   
 • Aplikace. Můj automat občas potřebuje seřídit; a zjistit přesný čas se mi hezky daří pomocí služby Time.is; klikni, nastav si jazyk (tím myslím třeba češtinu), potvrď a... hraj si. Pěkné, no ne? Dál. Pokud hodně cestuješ nebo se v rámci města často přesunuješ, oceníš asistenta jménem ETA (iOS). A českou aplikaci CG Transit si k tomu rovnou přibal. A teď opravdu boží věc: znáš Netatmo? Jde o domácí meteorologické stanice. A ty je možné přepnout do veřejného módu tak, aby základní (a samozřejmě aktuální) informace sdílely veřejně ven. K těmto datům se dostaneš tudy. Zadej místo, které tě zajímá a... hotovo.
   
 • Knížky. Doporučuji ti k prozkoumání dva tituly od nakladatelství Jan Melvil Publishing: Whole30 a Sedm principů spokojeného manželství. Nakladatelstvím Jota vyšla kuchařka Umění francouzské kuchyně 2. Pokud chceš knížku na jeden dva dny, zkus Fakturu. A mimochodem: na kolik si ceníš svůj život? Milion, miliarda? Korun? Dolarů?
   
 • Audioknížky. The Brand Gap si už můžeš poslechnout. Pokud buduješ nějakou značku, poslechnout by sis ji rozhodně měl. Nechce se ti číst ani Dívka v pavoučí síti (Milénium 4)? Taky nevadí!
   
 • Video. Nechceš si hned teď zajet do Finska? Pokud ne, mrkni alespoň na živák Adele – When We Were Young. A konečně: David Bowie je ve svých 68 letech v životní kondici. Novinka Black Star je opravdická tutovka. Jeho hvězdy fakt „vyšly“.
   
 • Akce. Mohl by tě zajímat předvánoční výprodej skladu Moleskine. A taky stand-up v Nighty Night.
   
 • Dárek. Když jsem kdysi psal Ticho, objednal jsem si stejnojmennou knížku. Dvakrát. A tož když budou ty Vánoce, jeden výtisk dávám všanc. Pošlu ho tomu z vás, kdo mi napíše nejzajímavější odpověď na otázku Proč chceš ticho? 
čtenáři, měj se hezky a brzy zase ahoj!

Libor
★ Pokud se ti newsletter Čtení na víkend líbí, pošli ho dál.
Forward
Share
Tweet
+1
© Libor Kříž 2015 Čtení na víkend.

Chci se jednoduše odhlásit    Chci upravit možnosti zasílání 

Email Marketing Powered by Mailchimp