Copy

Čtení a tipy na víkend #41

Ahoj čtenáři!

Od posledně jsem přečetl, posbíral, koupil, dostal a vyzkoušel hodně zajímavých věcí. Tak proč to syslit. Jdeme na to.

Odkazy na zajímavé čtení v češtině i angličtině chystám a zveřejňuji průběžně. Texty, které mě za posledních čtrnáct dní zaujaly, ★ leží a čekají tady ★. Tož hezké čtení.

Anžto jsi odběratelem newsletteru, patří ti samozřejmě i něco navíc. Tu máš!
 

Tipy pro chytré předplatitele

 • Alko. O svátcích jsem měl možnost ochutnat českslovenskou Hammer Head 1989. Velká dobrota. Pokud patříš mezi příznivce whisky, nesmíš minout.
   
 • Nealko. Nespresso má pár měsíců nový butik na Svoboďáku v Brně (4SQ). Jestli jsi ve spádové oblasti, krutě šetříš na poštovném.  
   
 • Kuchyně. Až budou mít tvoje pánve pánevní bolesti, přejdi na i-Premium Stone. Dražší, ale práce s nimi je jedním slovem bezvadná. Pokud ti už marmelády (jako) od babičky došly, zkus některý z výběrových džemů. Ježkův statek prodává i přes obchody typu Sklizeno ad. Málem bych zapomněl: co si tak dát něco fakt dobrého? Třeba čokoládovou pěnu s malinovou omáčkou! Obrázek tě definitivně přesvědčí. Recept je z nové kuchařky Moje domácí kuchyně, viď sekci Knížky.
   
 • Čtení. Možná by tě zajímala kompletní elektronická verze samizdatového časopisu Vokno. A nebo knihovna MyBoox? Týden zdarma na vyzkoušení se hodí.
   
 • Knížky. Zdeněk Pohlreich vydal titul Moje domácí kuchyně. Knížku představuje v tomto videu. Nakladatelství Jota vypustilo druhý díl Umění francouzské kuchyně. Argo vydalo Škvár v kompaktním balení. Ano, jde o jeden z nejlepších titulů Charlese Bukowskiho.
   
 • Muzika. David Bowie vydal desku Blackstar. Jde o excentrický experiment, kritici ji hodnotí opravdu hodně dobře. Zřejmě to nejlepší od Alanis Morisette – remasterovaná deska Jagged Little Pill 2015 – vyšlo dvoudiskovou edicí. Z elektroniky moc doporučuji debut Boba Mosese Days Gone By. No a konečně nesmím zapomenout na další povedený remaster: Tracy Chapman a její Greatest Hits.
   
 • Filmy. Na co do kina nebo co si pustit přes Netflix? Zkus Bridge of SpiesZtraceni v MnichověSon of SaulNext Goal WinsSicario, Parkoló a Beasts of No Nation. The Heateful Eight samozřejmě povinně.
   
 • Video. Dej si Lazarus Davida Bowieho. Síla! No a teď vzhůru na západ Mongolska. Každý z nás se na zimu připravuje jinak, hm? Obojí je moc pěkné.   
   
 • iOS Aplikace. Máš auto? Pak zkus novinku, povedenou Jerrycan. Podobně a stále dobře funkční alternativa je Road Trip. Aplikaci JotNot Pro roste konkurence s názvem Scanner & QR-Code Reader. A teď si – ať jsi kdekoliv – pojď zacvičit s hezkou 7 Minute Workout Challenge.
   
 • První třída. S koženou taškou Greisi VZ437 jsem 100% spokojen. Kdybys v budoucnu potřeboval něco kvalitně ušitého z pravé kůže, prozkoumej frýdecko-místeckou galanterku. A tip pro opravdové fajnšmekry? Kazeta na hodinky od německých machrů Friedrich Lederwaren. Něco z řady Friedrich|23 Redford ocení snad každý chlap. Teď už jen doobsadit ty tři volné pozice. A mimochodem: mýdlárnu Čarovný mlýn znáš?
   
 • Dobrá koupě. Kamarád Radecho prodává iPhone 5 v luxusním stavu. Kdyby se nehodil tobě, pak třeba někomu z tvého okolí?

Pokud máš nějaký bezva tip, poděl se. A měj se hezky!

Libor
★ Pokud se ti newsletter Čtení na víkend líbí, pošli ho dál. Děkuji!
© Libor Kříž 2016 Čtení na víkend.

Chci se jednoduše odhlásit    Chci upravit možnosti zasílání 

Email Marketing Powered by Mailchimp