Copy

Čtení na víkend #40

Ahoj čtenáři.

Odkazy na zajímavé čtení v češtině i angličtině najdeš opět ★ zde ★. Nové a čerstvé přidávám pravidelně, vlastně denně. Zastavit se tak můžeš kdykoliv tě napadne.

Ze všech padesáti vypíchnu osm v češtině:  

Tipy pro chytré předplatitele

 • Čtení. Před několika dny jsem hledal pár informací o knížce Zimní ryby. Mimo to, že ti ji doporučuji ke čtení, jsem na serveru iHned.cz objevil rubriku První kapitoly z beletrie. A ta by se ti mohla líbit taky. K dnešnímu dni obsahuje přes 700 prvních kapitol zdarma. Dobrý motivátor a inspirátor, ne? Kdybys chtěl elektrické předplatné The New York Times na 8 týdnu zadarmo a pak na rok za polovic, není problém.
   
 • Video. Někudy ke mně doplul vítězný studentský reklamní spot Johnnie Walker – Dear Brother. Boží, hm? Nevím proč, ale doposud jsem se nezmínil o vysílání pořadu Tak jde Zeit. Mrzout to fakt nedělá zle. A ano, opravdu to je (!) pro skutečné pseudointelektuály. Kdybys chtěl na výlet do Peru a Bolívie, tož pojeď. Krása!
   
 • Socky. Pokud používáš Twitter, doporučuji ti účet @dneska. Začal mluvit lidsky a informace, které ti denně nasype, jsou jasnější: datum, číslo týdne, jmeniny, kurzy, počasí.
   
 • Muzika. Coldplay vydali A Head Full Of Dreams. Avšak pozor, je to dost velká popina, tak ať tě to nepřekvapí. Seal to zkouší s deskou 7. Tonya Graves  se vrací k bluesovým kořenům, doslova Back To Blues. No a pokud chceš něco vyoseného popu, pak si dej padesátiminutovku od Grimes s názvem Art Angels. A nakonec zaručená pecka: Santessa. No a v polovině ledna vydá David Bowie desku Blackstar. A to má být superpecka. Předprodej je otevřen.
   
 • Akce. Nezapomeň na novoroční ohňostroj ve tvém městě. Tuším že 1. ledna po setmění?

Přeji ti hezké Vánoce

Libor
★ Pokud se ti newsletter Čtení na víkend líbí, pošli ho dál. Děkuji!
Forward
Share
Tweet
+1
© Libor Kříž 2015 Čtení na víkend.

Chci se jednoduše odhlásit    Chci upravit možnosti zasílání 

Email Marketing Powered by Mailchimp